Stawianie baniek

Posiadam doświadczenie w stawianiu baniek i zapewniam moim Pacjentom pełną obsługę w tym właśnie zakresie. Bańki stawiam w domu u Pacjenta – pracuję głównie w Krakowie oraz w okolicznych miejscowościach.

Dysponuję własnym wyposażeniem potrzebnym do stawiania baniek. Bańki stawiane przeze mnie są odpowiednio przygotowane do zabiegu i dopasowuję je także indywidualnie do stanu zdrowia Pacjenta. Postępuję zgodnie z wszystkimi zasadami bezpieczeństwa, co powoduje, że zabieg nie niesie dla Pacjenta ryzyka i jest maksymalnie skuteczny.

Informacje dodatkowe

Stawianie baniek jest naturalną metodą leczenia, która stosowana jest od lat i ma wielu zwolenników. Metoda ta wywodzi się z medycyny arabskiej i chińskiej. Aktualnie jest bardzo popularna w medycynie rosyjskiej, a także stosowana jest w Polsce. Bańki polecane są przede wszystkim w przypadku zapaleń układu oddechowego, nadciśnieniu tętniczym, przewlekłej niewydolności serca, bólach stawów różnego pochodzenia zwłaszcza bólach kręgosłupa.
Do stawiania baniek wg. obowiązujących standardów medycznych używam baniek próżniowych. Zaopatrzone są one w specjalny zawór, a wytworzenie podciśnienia następuje przez wyssanie powietrza pompką, już po przyłożeniu bańki do skóry pacjenta. Istnieje możliwość stawiania gorących baniek próżniowych – należy je wtedy uprzednio podgrzać (w wodzie, bądź np. suszarką do włosów) do temperatury około 40 °C.

Wbrew powszechnemu mniemaniu to podciśnienie, a nie temperatura jest czynnikiem leczniczym w zabiegu stawiania baniek.