Lewatywy – enemy

Posiadam doświadczenie w wykonywaniu lewatyw w domach Pacjentów. Do lewatyw stosuję zawsze jednorazowy sprzęt, który powoduje, że zabieg ten jest bezpieczny. Kładę przy tym nacisk na komfort Pacjenta, zapewniam również całkowitą dyskrecję.

Swoje usługi kieruję do Pacjentów z Krakowa oraz z okolicznych miejscowości w województwie małopolskim. Dojeżdżam do domu w uzgodnionych wcześniej porach. Zapraszam do wybrania moich usług pielęgniarskich!

Informacje dodatkowe

Lewatywa jest zabiegiem higieny wewnętrznej, który prowadzony jest w różnego rodzaju schorzeniach oraz profilaktycznie. Lewatywa jest jednym z najstarszych zabiegów, który stosowany jest od wieków. Był on znanym między innymi w starożytnym Egipcie, Chinach czy Indiach. Polega on na dokonaniu wlewu płynu przez odbyt do jelita grubego, co ma na celu wywołanie wypróżnienia i tym samym oczyszczenie jelita.

Lewatywy są skuteczne w następujących przypadkach:

  • leczenie zaparć w sytuacji, gdy inne metody okazały się nieskuteczne
  • w oczyszczaniu jelit z mas kałowych, gazów oraz bakterii
  • w stanach wysokiej gorączki
  • w medycynie alternatywnej w celu detoksykacji organizmu

Zabieg lewatywy jest ponadto stosowany w przypadku przygotowań do zabiegów chirurgicznych i badań diagnostycznych różnego rodzaju. Lewatywy wykonuje się również u kobiet przed porodem.