Zakładanie i wymiana cewnika w domu

Oferuję usługę cewnikowania zarówno kobiet jak i mężczyzn – zapewniam moim Pacjentom profesjonalną i dyskretną obsługę w tym zakresie. Dzięki mojemu wieloletniemu doświadczeniu i posiadanej wiedzy usługa cewnikowania wykonywana jest tak, aby nie powodować u Pacjenta nadmiernego dyskomfortu i niepożądanych powikłań.

Mój profil usług w cewnikowaniu włącza przede wszystkim:

  • zakładanie cewników
  • wymianę cewników
  • płukanie pęcherza moczowego
  • wymianę worków od cewnika

Zapraszam do skorzystania z moich usług –  dojeżdżam do Pacjentów w Krakowie oraz w okolicznych miejscowościach.

Informacje dodatkowe

Cewnikowanie, czyli założenie cewnika, to procedura medyczna, która stosowana jest w przypadku zatrzymania lub też utrudnionego wypływania moczu z dróg moczowych. Dotyczy ona w szczególności tych osób, które nie są w stanie samodzielnie i skutecznie oddawać moczu. Cewnikowanie wykonuje się jednorazowo wtedy, gdy osoba chce oddać mocz, lub też cewnik może być założony na okres od kilku do kilkunastu dni.

Cewnik stosowany w cewnikowaniu jest cienką rurką wykonaną z tworzywa sztucznego, która wprowadzana jest przez cewkę moczową do pęcherza moczowego w celu odprowadzania moczu. Cewnik z jednej strony zakończony jest dwoma otworkami lub balonikiem zabezpieczającym przed wysunięciem się z pęcherza, z drugiej posiada końcówkę, która podłączana jest do worka zbierającego mocz.